Samsung – kolejna próba naprawy dysku 840 EVO poprzez update

O problemach związanych z dyskiem SSD Samsunga, a dokładnie o modelu 840 EVO pisaliśmy wcześniej, producent podejmuje jednak kolejną próbę naprawy wspomnianego nośnika.

Kiedy 840 EVO pojawił się na rynku, stanowił on naprawdę bardzo dobry wybór ze względu na swój stosunek ceny do wydajności i pojemności. Sytuacja ta uległa zmianie kiedy to użytkownicy odkryli problem związanym ze spadkiem wydajności odczytu danych w czasie, z deklarowanych w specyfikacji, 520 MB/s do zaledwie 100 MB/s.

840-evo

Wydawać się mogło, że problem został zażegnany wraz z pierwszą poprawką wydaną przez Koreańczyków, jak możecie przeczytać w newsie do, którego link znajdziecie wyżej, jednak nic bardziej mylnego. Problem powrócił a Samsung ogłosił pracę nad kolejną łatką.

Jak ujawniają badacze koreańskiej firmy, problemem jest tutaj algorytm związany z alokacją komórek oraz trzymaniem ładunków danych w pamięciach NAND. Rozwiązaniem problemu będzie prawdopodobnie całkowita wymiana oprogramowania sterującego dyskiem. Aktualizacja mająca wyeliminować problem planowana jest na przyszły miesiąc bieżącego roku.

 

Źródło, fot.: PCWorld

Podziel się ze znajomymi: