Windows XP odpalony na smartwatch'u LG G-Watch

Wczoraj  pisaliśmy o aktualizacji smartwatch’ów do nowej wersji systemu Android Wear oznaczonej numerkiem 5.1.1, a dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnej ciekawostki, tym razem związanej z zegarkiem LG G-Watch.

windows-logo

YouTuber, Dave Bennett dokonał bardzo ciekawej modyfikacji, udało mu się bowiem zainstalować dobrze znany wszystkim system operacyjny, Windows XP na urządzeniu od LG, a dokładnie wspomnianym wyżej zegarku G-Watch. Aby było to możliwe nie obyło się bez „odchudzenia” samego XP-eka do rozmiaru około 100 MB. Mimo takiego obcięcia wielkości, czas instalacji systemu wyniósł aż 12 godzin.

Jeśli chodzi zaś o samą funkcjonalność systemu uruchomionego na tym urządzeniu, jest raczej znikoma, lecz stanowi nie lada ciekawostkę. Cofnijmy się do 2002 roku, kiedy to XP ujrzał światło dzienne – kto z nas lub z osób, które brały udział przy jego tworzeniu pomyślały, iż pewnego dnia zostanie on uruchomiony na zegarku!

Biorąc pod uwagę fakt, że Windows został tak mocno okrojony, nie możemy na nim zrobić za wiele, całe GUI zostało usunięte, wiec do dyspozycji mamy tylko konsolę, nie oznacza to jednak, że G-Watch nie jest w stanie pociągnąć pełnej wersji „okienek”, wręcz przeciwnie, poradził by sobie bez problemu, lecz jest to niemożliwe ze względu na brak miejsca, a przy tym instalacja trwałaby wieki.

Film prezentujący modyfikację:

 

Źródło, fot.: KitGuru, hartware

Podziel się ze znajomymi: