Gamescom 2015: Wsteczna kompatybilność na Xbox One dostępna w listopadzie

Chcielibyście grać w gry z Xbox 360 na Xbox One? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość, funkcja ta bowiem dostępna będzie w listopadzie. Poinformowano również o wielu grach, które będą możliwe do ogrania na najnowszej konsoli Microsoftu.

Czytaj także >> E3 2015: Xbox One otrzyma wsteczną kompatybilność

Grać będzie można we wszystkie gry z oferty Games with Gold (dostępna dla posiadaczy kont Xbox Live Gold, wymaganego do grania online) już w dniu premiery. Poza tym na targach gamescom w Kolonii poinformowano, że ponad 3 miliony użytkowników zagłosowało na to, jakie gry chciałoby ograć. Dowiedzieliśmy się, że takie studia, jak m.in. Bethesda Softworks, Electronic Arts, Bandai Namco, SEGA, Square Enix, Ubisoft czy 2K Games są jak najbardziej za wsteczną kompatybilnością i udostępnią swoje gry do ogrania. Potwierdzono m.in. możliwość ogrania takich gier, jak Fable, Mass Effect, Halo czy Gears of War.

Wsteczna kompatybilność ma działać bardzo prosto – włożymy do napędu grę z Xbox 360, która znajdzie się na liście tytułów możliwych do ogrania (wydawca decyduje o tym, czy gra będzie dostępna), a następnie konsola sama pobierze nam grę na nasz dysk twardy.

 

 

Źródło: Targi gamescom

Podziel się ze znajomymi: