Recenzja Razer BlackWidow Ultimate 2016 – elegancka i świetnie wykonana klawiatura dla graczy i nie tylko

Podświetlenie i oprogramowanie

Ostatnie działania firmy Razer jasno wskazują obrany kierunek – rozwój i implementacja podświetlenia do jak największej liczby produktów. Zwykle mamy do czynienia z autorskim systemem Chroma dającym ogrom możliwości, jednak w przypadku klawiatury BlackWidow Ultimate z tego roku zdecydowano się na podświetlenie jednokolorowe. Oczywiście w ofercie znajdziemy również model BlackWidow z podświetleniem Chroma.

Czymże byłyby produkty Razera bez oprogramowania Razer Synapse? To właśnie dzięki niemu możemy bawić się podświetleniem i odczytywać statystyki dotyczące liczby kliknięć czy najczęściej wciskanych klawiszy.Menu główne

W menu głównym możemy tworzyć nowe profile, a także przypisywać do nich określone czynności jak np. uruchamianie wskazanego programu. Nie owijając w bawełnę, przejdę do drugiej zakładki, która jest najbardziej interesująca.
Do naszej dyspozycji oddano sześć rodzajów podświetlenia. Na tym nasze możliwości oczywiście się nie kończą, bowiem możemy tworzyć własne schematy podświetlenia w konfiguratorze.[su_slider source=”media: 13888,13893,13894,13892,13891,13890,13889″ limit=”100″ link=”lightbox” width=”800″ height=”500″ title=”no” autoplay=”0″]
Za pomocą wspomnianego konfiguratora można podświetlić konkretny klawisz w sposób, jaki tylko chcemy. Zmiana intensywności podświetlenia czy częstotliwości migania nie stanowi problemu. Taka personalizacja jest bardzo przydatna, gdy używamy tylko kilku przycisków. Wtedy reszcie możemy wyłączyć podświetlenie.BlackWidow Ultimate fot18Całkowite wyłączenie podświetlenia oczywiście także jest możliwe. Klawiatura sporo zyskuje jednak na efektowności, gdy jest podświetlona. Wszystkie efekty podświetlenia, poza własnym schematem, doskonale ukazuje poniższy film (brak odpowiedniego sprzętu uniemożliwił mi nakręcenie klipu odpowiednio wysokiej jakości; w najbliższych recenzjach ulegnie to zmianie).

Mnogość opcji podświetlenia, a także świetny konfigurator efektów, pozwala przeboleć dostępność tylko jednego koloru. Chcący prawdziwie kolorowej klawiatury powinni rozejrzeć się za produktem z serii Chroma.

Elementem oprogramowania wartym wspomnienia jest bez wątpienia zakładka Stats. Śledzi ona statystyki naszej klawiatury i przedstawia je w przyjemny dla oka sposób. Dowiemy się z niej o liczbie kliknięć, a także zobaczymy mapę cieplną, która wskazuje najczęściej używane klawisze. Dla każdej gry statystyki są osobno śledzone, niestety w moim przypadku Razer Synapse nie chciał współpracować z np. Wiedźminem 3 i w przypadku tej gry nie było dane mi zobaczyć omawianych statystyk.
[su_slider source=”media: 13898,13899″ limit=”100″ link=”lightbox” width=”800″ height=”500″ title=”no” autoplay=”0″]

Podświetlenie, jak i oprogramowanie nim operujące, wypadają na zdecydowany plus. Malkontenci powiedzą, że brakuje innych kolorów do wyboru – racja, ale od tego są klawiatury z systemem Chroma.
Opłacalność poszczególnych konstrukcji to już temat na inny tekst.

1 2 3 4 5

Podziel się ze znajomymi: