Test: Razer BlackWidow X Chroma – kolorowa klawiatura dla fanów wysokich klawiszy

KONSTRUKCJA PRZEŁĄCZNIKÓW I FUNKCJONALNOŚĆ

Razer BlackWidow X Chroma korzysta z przełączników Razer Green Switch.

przełączniki Razer Green
Jak zapewnia producent, jego przełączniki szybciej się aktywują i dezaktywują, co po prostu oznacza, że szybciej reagują na nasze kliknięcie.
przełączniki Razer Green porównanie

Każdy klawisz wyposażony jest w diodę RGB, dzięki czemu możliwe jest podświetlenie każdego z nich osobno. Układ klawiszy jest standardowy i na próżno szukać tutaj klawiszy makro czy przycisków multimedialnych. Nawet w prawym górnym rogu doszło do pewnego uproszczenia – o włączeniu caps locka czy num locka informują malutkie, okrągłe diody. Na pierwszy rzut oka trudno się zorientować, która dioda za co odpowiada, jednak po dokładniejszej inspekcji dostrzeżemy odpowiednie symbole. Są one niestety ledwo widoczne.

Blackwidow X Chroma fot.7

Względem poprzednio recenzowanej klawiatury zmienił się font na klawiszach i jest to dobra zmiana, bowiem teraz litery i cyfry są czytelniejsze i przyjemniejsze dla oka.

WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA

Do głośnej, klikającej klawiatury przyzwyczaili się wszyscy moi domownicy i nikomu już nie sprawia żadnych problemów. Miałem więc rację co do tego, że do dźwięku przełączników klawiatury mechanicznej można się przyzwyczaić. Ja powoli zapominam, jak to jest grać i pisać na klawiaturze membranowej, choć wiem, że niedługo znowu się na nią przesiądę. Nie będzie to jednak zbyt przyjemna przesiadka.
Klawiatura z przełącznikami Razera sprawia, że granie a nawet pisanie staje się o wiele przyjemniejsze. Opór stawiany przez klawisze zawsze jest taki sam, co pozytywnie wpływa na szybkość i bezbłędność pisania.

Jak wspomniałem, pisanie i granie na klawiaturze BlackWidow X Chroma to czysta frajda. Może to świadczyć o tym, że mnie te wysokie klawisze zdecydowanie przypadły do gustu. Po kilku tygodniach ciągłego użytkowania nie mogę stwierdzić jakichkolwiek minusów czy chociażby niedociągnięć w działaniu klawiatury.

Blackwidow X Chroma fot.8
Klawiatura pokazuje moc zwłaszcza w grach FPS – każdy, kto miał okazję porównać tradycyjną klawiaturę z mechaniczną, potwierdzi to stwierdzenie. Ciężko opisać to słowami, ale w gry typu CS:GO rzeczywiście gra się zdecydowanie lepiej na „mechanach”. Zapewniają większą precyzję i pozwalają na szybsze reakcje. Działanie przełączników, a co za tym idzie – komfort użytkowania – oceniam bardzo dobrze.

Należy wspomnieć także o klawiszach funkcyjnych, które aktywujemy przez jednoczesne naciśnięcie klawisza fn. Są one przydatne i mogą służyć do zmiany poziomu głośności w systemie czy też poziomu natężenia podświetlenia. 

1 2 3 4 5

Podziel się ze znajomymi: