Test: Razer BlackWidow X Chroma – kolorowa klawiatura dla fanów wysokich klawiszy

PODSUMOWANIE

Razer BlackWidow X Chroma nie jest urządzeniem do łatwej oceny. Jakość wykonania stoi jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, design jest oryginalny i niepowtarzalny, prosty i surowy. Niebywale wysokie klawisze działają perfekcyjnie, podświetlenie Chroma pozwala na naprawdę bardzo wiele, jednak jak zapatrywać się np. na brak złącz USB? Klawiatura jest świetnie wykonana, sprawdza się w każdym zastosowaniu, efektowne podświetlenie każdemu przypadnie do gustu, jednak cena na razie jest zaporowa. I to jej główny problem.

Podsumowując jednym zdaniem – BlackWidow X Chroma to świetna klawiatura, tylko zdecydowanie za droga.

Blackwidow X Chroma fot.11

Przewaga zalet nad wadami jest zdecydowana, dlatego końcowa ocena oczywiście będzie pozytywna. Niestety na wszystkie produkty trzeba patrzeć przez pryzmat ceny – a ta, w tym przypadku, powala.
Obecnie BlackWidow X Chroma nie jest dostępna w zbyt wielu sklepach, ale kto chce, ten na pewno ją znajdzie. Na zakup tego urządzenia trzeba przeznaczyć około 700-800 zł. Bardzo dużo.
Poprzednio recenzowana BlackWidow Ultimate 2016 wyceniona była na około 500 zł. Czy zatem brak złącz USB i audio oraz podświetlenie RGB warte jest ponad 200 zł? Odpowiedzcie sobie sami.

1 2 3 4 5

Podziel się ze znajomymi: