Przewodnik po E3 2015, czyli co, gdzie i kiedy?

Już za niespełna tydzień rozpoczną się najważniejsze targi komputerowe na świecie, czyli E3 2015. W tym artykule pokrótce przedstawię Wam czym jest E3, a także opiszę co dokładnie możemy znaleźć. Przedstawię Wam harmonogram imprezy, podam gdzie można oglądać konferencje i przede wszystkim opiszę czemu warto zainteresować się tym wydarzeniem.

E3 2015 Featured

Czym jest E3?

E3 to skrót od Electronic Entertainment Expo. Są to najważniejsze targi dla graczy na świecie. Co roku odbywają się w czerwcu w amerykańskim Los Angeles, gdzie przyjeżdżają najwięksi giganci rynku komputerowego. To właśnie tutaj zapowiadane są największe gry, to właśnie na tych targach publikowane są zwiastuny największych produkcji. Większość tytułów, które zapowiedziano przed E3 otrzymuje solidną dawkę informacji właśnie na tych targach. W tym roku sytuacja prezentuje się nadzwyczaj interesująco. Poza konferencjami weteranów, takich jak Microsoft, Sony, Ubisoft, EA i Nintendo, na targach pojawią się również Bethesda, Square Enix i AMD. Szykuje się świetne święto dla wszystkich graczy! Cała impreza odbywać się będzie w dniach 16-18 czerwca, a poprzedzać ją będą konferencje wyżej wspomnianych twórców.

Tłumy ludzi przybywają na największe targi komputerowe na świecie

Tłumy ludzi przybywają na największe targi komputerowe na świecie

 

Harmonogram, czyli co, gdzie i kiedy?

Konferencja Bethesdy
15.06 godzina 3:30
Gdzie można będzie obejrzeć? – http://www.twitch.tv/bethesda

Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim informacji na temat gry Fallout 4. Poza tym – nowy Doom, prawdopodobnie Dishonored 2, być może jakaś aktualizacja/DLC do The Elder Scrolls Online. Być może coś od MachineGames (Wolfenstein The Old Blood). Jest to ich debiut, wcześniej nie mieli własnych konferencji na tych targach, więc może być interesująco.

E3 2015: DOOM – pierwszy zwiastun i niesamowita grafika w 4K

E3 2015: Fallout 4 – nowy gameplay trailer i data premiery

E3 2015: Dishonored 2 – dwie grywalne postacie

E3 2015: Fallout Shelter, czyli mobilny Fallout na iOS

Konferencja Microsoftu
15.06 godzina 18:30
Gdzie można będzie obejrzeć? – http://www.twitch.tv/xbox

E3 2015: Konferencja Microsoftu zapis relacji. Halo 5, nowe Halo, nowy pad, Gears of War 4 i inne

E3 2015: Xbox One otrzyma wsteczną kompatybilność

Czego możemy się spodziewać? Na pewno otrzymamy garść informacji na temat gry Halo 5. Poza tym – Rise of the Tomb Raider,  Fable Legends, Forza Motosport 6,  nowe Gears of War. Pewnie dostaniemy też pełno indyków, jakieś nowe tytuły na wyłączność. Trochę czasu skradnie też pewnie jakieś ogłoszenie nowej wersji Xboxa One, może coś o Windows 10.

Konferencja Electronic Arts 
15.06 godzina 22:00
Gdzie można będzie obejrzeć? – http://www.twitch.tv/ea

E3 2015: Konferencja EA – relacja na żywo

Czego możemy się spodziewać? Na pewno dowiemy się sporo na temat Mirror’s Edge Catalyst. Poza tym – Star Wars Battlefront, nowy Need for Speed, być może trochę informacji na temat Plants vs Zombies Garden Warfare. FIFA 16 i inne gry sportowe, nowy Mass Effect. Podobno nad jakąś grą w uniwersum Gwiezdnych Wojen pracuje Visceral, ale nie wiem czy jest sens nastawiać się na to, że dowiemy się o tym na E3.  Być może trochę informacji na temat projektu Criterion Games. Od czasu zeszłorocznej zapowiedzi nie dowiedzieliśmy się o tej grze praktycznie niczego.

Tak wyglądała konferencja Microsoftu rok temu

Tak wyglądała konferencja Microsoftu rok temu

Konferencja Ubisoftu
16.06 godzina 0:00
Gdzie można będzie obejrzeć? – http://www.twitch.tv/ubisoft

Czego możemy się spodziewać? Tutaj chyba wiemy o wszystkim. Daniem głównym na pewno będzie The Division. Co poza tym? Rainbow Six Siege, Assassin’s Creed Syndicate, prawdopodobnie nowy Prince of Persia, Just Dance 2016. Być może dowiemy się czegoś o Watch Dogs 2.

Konferencja Sony
16.06 godzina 3:00
Gdzie można będzie obejrzeć? – https://www.playstation.com/en-gb/ (a już myśleliście, że podam link do Twitcha, zgadza się? :D)

Czego możemy się spodziewać? Trochę informacji na temat Uncharted 4. Poza tym – Uncharted: The Nathan Drake Collection, Until Dawn, No Man’s Sky, Persona 5, jakieś nowe exlusive’y. Można się spodziewać jakichś informacji na temat nadchodzącego DLC do Bloodborne.  Pewnie też jakieś indyki na PS Vita, może jakiś duży tytuł. Nie zdziwi mnie też obecność Gran Turismo 6. Może jakaś przygodówka?

Konferencja Nintendo
16.06 godzina 18:00
Gdzie można będzie obejrzeć? – http://e3.nintendo.com/

Czego możemy się spodziewać? Na pewno nie Zeldy. Potwierdzono niestety, że gra nie pojawi się na targach. Czego więc oczekiwać? Xenoblade Chronicles X, Star Fox, Devil’s Third, Yoshi’s Wooly World. Pewnie dostaniemy nowe Mario, zważywszy na to, że rok temu akurat tej ikonicznej postaci od Niny nie było. Nie zdziwią mnie też nowe Pokemony i nowy Metroid Prime.

Przed wejściem na konferencję Sony

Mnóstwo innowacji – tak można skomentować sytuację na E3

Konferencja Square Enix
16.06 godzina 19:00
Gdzie można będzie obejrzeć? – http://www.twitch.tv/SquareEnixPresents

Czego możemy się spodziewać? Pewnikiem jest Just Cause 3. Co poza tym? Deus Ex: Mankind Divided, Rise of the Tomb Raider, Triad Wars, Final Fantasy XIV – Heavensward, Kingdom Hearts 3, być może nowy Hitman. Jest to kolejny debiutant na E3, tak więc może być ciekawie.

Konferencja PC Gamera i AMD
17.06 godzina 2:00
Gdzie można będzie obejrzeć? – http://www.twitch.tv/pcgamer

Czego możemy się spodziewać? Tutaj tak naprawdę to nie jestem w stanie Wam powiedzieć. Mimo to może być ciekawie – na scenie pojawi się wielu twórców. Pojawią się chociażby tacy ludzie jak Cliff Bleszinski, Dean Hall, a także wielu deweloperów. Potwierdzono, że pojawi się AMD, Humble Bundle, Square Enix, Developer Digital, Paradox Interactive, Blizzarda, Bohemia Interactive, Cloud Imperium Games, Heart Machine, Tripwire Interactive, Arenanet, CCP Games, Creative Assembly, Devolver, Frictional Games, Fullbright, Nexon, Pixel Titans, SCS Software, Splash Damage i Xbox. Jest to konferencja nastawiona tylko i wyłącznie na PC, więc może być ciekawie.

Świetna atmosfera nie opuszcza nikogo.  Setki cosplayerów i cosplayerek co roku odwiedza targi

Świetna atmosfera nie opuszcza nikogo. Setki cosplayerów i cosplayerek co roku odwiedza targi.

Podsumowanie

No i to tyle. Całe targi będziemy relacjonować. Na stronę będziemy wrzucać wszelkie ważne informacje z tych targów. Być może pojawią się jakieś relacje na żywo. Pamiętajcie, że to, co wymieniłem pod konferencjami to nie są jedyne tytuły. Na pewno pojawi się tego więcej. Poza tym – po konferencjach będzie możliwość pogrania w różne gry, czytania wywiadów z twórcami, a także obejrzenia nowych zwiastunów. Będzie się działo! Pod tym newsem wrzucane będą wszystkie informacje, które wyjmiemy prosto z targów E3 2015.

Oficjalna strona targów E3

Podziel się ze znajomymi: