CES 2016: Kolejne nowości od AMD!

Targi CES przyniosły nam wiele nowości. AMD zaprezentowało między innymi architekturę Polaris czy nowe chłodzenie dla procesorów o kryptonimie Wraith.AMD-Polaris-8

To jednak nie koniec nowości, gdyż dowiedzieliśmy się o nowym produkcie, jakim jest AMD A10 7890K, czyli najszybsze APU dotychczas. Taktowanie czterech rdzeni w trybie turbo to aż 4,3 GHz, prędkość podstawowa to najprawdopodobniej 4,0 GHz. Standardowo jak na Accelerated Processing Unit wbudowana jest karta graficzna Radeon R7 z architekturą GCN 1.1. AMD pracuje również nad odświeżeniem płyt głównych AM3+ oraz FM2+, aby posiadały one nowe złącza takie jak USB 3.1 C/A czy M.2 SATA.

amd_a10-7890k

Nowe APU oparte na starej architekturze i odświeżenie płyt głównych AM3+ oraz FM2+ jest decyzją nie do końca zrozumiałą, gdyż jeszcze w tym roku mają pojawić się nowe CPU i APU na podstawce AM4, zatem jest to niestety krok w miejscu.

amd_new_mainboards

Bardziej natomiast cieszy informacja, którą AMD podało dziś, czyli spadek ceny karty Radeon R9 Nano o 150 dolarów – z 649,99 dol. do 499 dol. Mimo że minie trochę czasu przed spadkiem ceny w Polsce, to możemy się spodziewać spadku do 2000 złotych. Cena ta zachęci wszystkich składających mniejsze (ale nie tylko) PC, którzy nie czekają na premierę nowej generacji, która odbędzie się w połowie tego roku.

 

Źródło, fot.: KitGuruTechPowerUP

Podziel się ze znajomymi: