Recenzja: Thrustmaster T150 Force Feedback – więcej niż zwykła kierownica

Pedały:
Zdecydowanie jest to element zestawu, na którym księgowi oszczędzali, ustalając cenę zestawu. O ile kierownica sprawia bardzo pozytywne wrażenie, o tyle pedały wydają się jakby dołączone od tańszego zestawu. Nie mogę powiedzieć, że są złe, są poprawne.

20151026_thrustmaster-t150_010
Standardowo dostajemy zestaw dwóch pedałów, gaz i hamulec. Oba mają około 13 cm wysokości i zarówno w kształcie, jak i w działaniu starają się przypominać realne odpowiedniki. Pedał przyspieszenia jest bardziej liniowy, pedał hamulca progresywny i znacznie twardszy. Podstawa jest odpowiedniej wielkości, dając poprawne podparcie dla pięt, brak jest niestety jakiegoś systemu trzymającego pedały w miejscu. Na twarde powierzchnie zastosowane gumy są zbyt małe, na dywany brak na przykład wysuwanego „grzebienia”, który mógłby uczepić się powierzchni podłogi. Sytuację trochę ratują gwintowane otwory do stałego montażu na odpowiednim stelażu, szablon dostępny jest w dziale pomocy na stronie producenta. Jest to jednak rozwiązanie dla nielicznych.

Jak wspomniałem wcześniej, jeśli chodzi o pedały, mamy jeszcze kilka możliwości, a dokładniej dwa bardziej zaawansowane zestawy, T3PA i T3PA-PRO, oba wyposażone w trzy pedały, do dokupienia jako akcesorium. Zdecydowanie warto zastanowić się nad tym zakupem, pomimo dosyć wysokiej ceny wynoszącej odpowiednio £80 i £150, gdyż te dawane w komplecie wyraźnie odstają klasą od samej kierownicy. Dodatkowo, jako kolejne rozszerzenie, producent oferuje ośmiobiegową dźwignię zmiany biegów.

20151026_thrustmaster-t150_t3pa_t3papro_th8a kopia

1 2 3 4 5 6

Podziel się ze znajomymi: