Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – prawdziwy majstersztyk

Rozwój bohatera

Geralt z Rivii to wiedźmin znany w całym świecie. Wybitny szermierz, mutant, nadczłowiek wyzuty z ludzkich uczuć i emocji. Jak możemy poprawić jego umiejętności?
Punkty doświadczenia zbieramy głównie za wykonywanie zadań i zleceń wiedźmińskich, oczywiście ich liczba jest różna w zależności od złożoności i trudności zadania. Za misje związane z głównym wątkiem fabularnym otrzymujemy najwięcej punktów, a za poboczne – mniej.
Z każdym kolejnym poziomem doświadczenia otrzymujemy punkty, za które możemy wykupić interesujące nas zdolności i umiejętności. Są one pogrupowane w czterech kategoriach – szermierka, znaki, alchemia i zdolności ogólne. Na końcu znajdują się mutageny, które znaleźć możemy przy potworach i ich gniazdach.
W każdej kategorii jest po 16 umiejętności do wykupienia, z czego wszystkie z nich mają kolejne poziomy ulepszeń. Aby owe ulepszenia móc wykupić, najpierw musimy wydać określoną ilość punktów w danej kategorii.
Z prawej strony znajdziemy schemat z dwunastoma polami na nasze wykupione umiejętności. Tam zamieszczone, w odpowiedniej konfiguracji połączone z mutagenami, mają bezpośredni wpływ na Geralta.
System rozwoju postaci jest prosty do opanowania i intuicyjny, mnogość umiejętności do wyboru daje pole do popisu i pozwala na ulepszenie danych cech według naszych upodobań. Aktywne zdolności oddziałują na to, jak Geralt atakuje, jak reaguje na przyjmowane eliksiry, jak w walce sprawują się stosowane znaki.
Przy mądrym planowaniu i wydawaniu punktów, wiedźmin staje się niezniszczalną bestią, która nie ma słabych stron.

1 2 3 4 5 6 7 8

Podziel się ze znajomymi: