Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – prawdziwy majstersztyk

Podsumowanie

Wiedźmin 3: Dziki Gon to absolutnie przełomowa gra, obok której nie może przejść obojętnie żaden szanujący się gracz. Rozmach recenzowanego tytułu może wręcz przygniatać. Tak naprawdę trudno o słabe punkty, przez które można by mieć problemy z jednoznaczną oceną tej produkcji.
Świat jest ogromny, żywy i piękny, ciekawy w eksploracji. Odwiedzane wioski i spotykani ludzie są autentyczni, prawdziwi. Lokacje, po których krążymy, zachwycają i zachęcają do dalszego zwiedzania. Wytrwałość, cierpliwość i ciekawość niejednokrotnie popłaca.
Technicznie gra stoi na najwyższym poziomie, mimo drobnych błędów i niedoróbek. Wizualnie osiągnięto niesamowity poziom, a dźwięki towarzyszące rozgrywce na długo będą szumieć w naszych uszach.
Mamy do czynienia z grą niezwykłą, przeznaczoną dla osób dojrzałych, umiejących docenić kunszt twórców. Stawiane przed nami trudne sytuacje wymagają analizy i logicznego myślenia, podejmując wybór można popełnić błąd. Można, lecz przyjdzie nam za to zapłacić. Nasze pomyłki są pamiętane i boleśnie przypominane. To gra, którą trzeba traktować na pewien sposób poważnie, bowiem jest to tytuł ambitny, opowiadający o fundamentalnych wartościach. Przedstawiona opowieść jest epickim zwieńczeniem historii Geralta z Rivii. Opowieść ta jest wciągająca i interesująca, pełna zagadek i niespodzianek. Momentami pełna emocji i napięcia, nigdy nie nudzi. Bywa wzruszająca i smutna, ale twórcom ostatecznie udało się zamknąć pewien rozdział. Geralt z Rivii godnie żegna się z graczami, zostawiając nas z grymasem smutku na ustach i świadomością, że już więcej się nie spotkamy. Oczywiście, pamiętam o nadchodzących, płatnych dodatkach. Kupię z pewnością.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to istny majstersztyk, bez cienia wątpliwości jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Nie mam problemu ze stwierdzeniem, że jest to najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek przyszło mi zagrać w moim krótkim życiu.
Z pewną dozą pewności dodam, że długo przyjdzie nam czekać na inną, równie wybitną grę.

 

Grafika: Król

1 2 3 4 5 6 7 8

Podziel się ze znajomymi: